Is Vanlife het antwoord op het Woningtekort
Er is in Nederland een enorm tekort aan woningen. Volgens Business Insider is het aantal woningen dat we tekort komen ruim 400.000.
Volgens Atlas Research, het bureau dat het onderzoek deed, is het woningtekort in Nederland beduidend hoger dan uit cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) zou blijken. Het ministerie raamt het tekort op 279.000 woningen. Het verschil komt door een andere meetmethode die het bureau hanteert. Zo laat Atlas de woonwensen van woningzoekenden, die naar voren kwamen in enquêtes meetellen en tellen ook mensen van onder de 25 jaar mee, die woonruimte zoeken, maar bijvoorbeeld nog bij hun ouders wonen.
Mag je zomaar in een camper wonen?
Je mag in Nederland niet zomaar in een camper wonen. Je moet ervoor zorgen dat je in ieder geval een postadres hebt.
Volgens Camperpunt kan je op twee manieren in aanmerking komen om te wonen in een camper.
- Je geeft je adres door waar je met de camper voor langere tijd staat (minimaal 4 maanden)
- Je geeft een briefadres op waar (het kan geen postbus zijn) waar je gemeentelijke post kunt ontvangen. Hiermee kan je in ieder geval post ontvangen van de overheid en ben je ook ingeschreven in Nederland.
Hoe is het om in een camper te wonen, en heeft dat effect op het woningtekort?
Om een kort en bondig antwoord te geven heeft het wonen in een camper natuurlijk een minimaal effect op het woningtekort. Echter, is het voor steeds meer mensen een bewuste keuze!
Er is ook een woord voor uitgevonden, namelijk: ‘vanlife’. Dit betekent letterlijk leven met de camper.
Is het leven in een camper een success?
We presenteren hier enkele voorbeelden van succesvolle vanlife verhalen die u wellicht kunnen inspireren.
Hoewel beide stellen erg van reizen en vrijheid houden, zijn ze niet verknocht aan hun camper. Zo zegt Monique: “een camper is enkel een middel om onze levensstijl vol te houden.” Het jonge gezin is zelfs naar een vaste plek opzoek: “eigenlijk is onze ‘vanlife’ de zoektocht naar een droomhuis in het buitenland.” Het lastige aan deze levensstijl is een bron van flexibele inkomsten zoeken, maar die zijn beide gezinnen hard aan het opbouwen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F11%2FWhatsApp-Image-2020-11-27-at-16.43.06.jpeg)
Vrijheid
“We hebben 15 jaar lang een ‘negen tot vijf’ baan gehad. Dat kunnen en willen we nu niet meer. Het reizen maakt ons gelukkig en we doen er alles aan om dat zo lang mogelijk vol te kunnen houden”, aldus Leon. Hiervoor moet het stel dus een baan hebben die je overal ter wereld vanuit een camper uit kan voeren. Hier zijn ze dan ook mee bezig. “We zijn ons YouTube kanaal aan het opbouwen en krijgen steeds meer volgers over de hele wereld”, aldus Leon die samen met zijn vrouw hierin zijn passie voor reizen en videografie kwijt kan. 24/7 met je partner of met je hele gezin in een camper. Monique snapt dat dit lastig kan zijn: “het is echt niet voor iedereen weggelegd, maar wij worden er gelukkig van.”